حتی اگر از طرفداران صابون کوچک هتلی هستید، صابون قدیمی را رها نکنید زیرا می توان از آن برای انجام کارهای بسیار شگفت انگیز در اطراف خانه استفاده کرد. شما حتی می توانید صابون مایع خود را بسازید!

به سادگی مارک و عطر مورد علاقه خود را انتخاب کنید یا بارهای رایگان هتل ها را به خانه بیاورید. در اینجا 18 دلیل ما برای دستی نگه داشتن یک تکه صابون آورده شده است.

کشوهای چسبنده و درهای کشویی را تعمیر کنید
وقتی کشوها یا درهای کشویی به آرامی باز نمی شوند، نوار صابون را روی لبه های کشوها یا در مسیرهای درب بمالید تا همه چیز به راحتی سر بخورد.

کشوهای کمد، کمدها، چمدان ها و ماشین ها را تازه کنید
قبل از استفاده از میله های صابون زردچوبه اصل، با قرار دادن صابون های معطر در کشوهای کمد، کمدها، چمدان ها و فضای داخلی خودرو، کار مضاعفی را انجام دهید. هر پوشش بیرونی را بردارید و میله ها را در کمی پارچه بپیچید (یک پارچه شستشوی قدیمی عالی کار می کند) و آنها را دور بریزید. در کفش ها و چکمه های بدبو نیز عالی عمل می کند.

مونتاژ مبلمان را آسان تر کنید
فرقی نمی‌کند که یک صنعتگر نجاری ماهر باشید یا صرفاً برای چیدن یک قفسه کتاب IKEA تلاش می‌کنید، شروع کردن پیچ‌ها به چوب می‌تواند دشوار باشد. با پوشاندن رزوه های پیچ با کمی صابون کار را آسان تر کنید. در کارگاه، از یک نوار صابون برای ایجاد یک علامت آسان به عنوان راهنمای برش استفاده کنید. سپس از میله برای پوشاندن دندان های اره دستی استفاده کنید تا از روی چوب سر بخورد.

یک اشتباه را پنهان کنید
اگر بعد از عکس‌های متحرک، چند سوراخ کوچک روی دیوارها دارید، صابونی را انتخاب کنید که با رنگ دیوار شما مطابقت داشته باشد. آن را روی سوراخ بمالید تا پر شود تا زمانی که سوراخ شود و دوباره رنگ شود.

جلوگیری از پاشش رنگ
وقتی نوبت به رنگ آمیزی تزئینات کنار شیشه ها یا آینه ها می رسد، یک تکه صابون را روی شیشه کنار تزئین بمالید. اگر کمی رنگ روی شیشه خورده اید، صابون مراغه سیاه پاک کردن آن را آسان می کند و این روش بسیار سریعتر از بستن پنجره است.

یک قفل سفت را باز کنید
اگر قفل در سفت است، کلید را روی یک صابون خشک بکشید تا سطح را بپوشانید. کلید روکش شده را داخل قفل قرار دهید و چند بار آن را کار کنید. استفاده از قفل باید آسان تر شود.

جلوگیری از مه آلود شدن آینه ها و شیشه ها
اگر بعد از دوش آب گرم از آینه مه آلود متنفر هستید، یک تکه صابون می تواند مشکل را حل کند. وقتی آینه کاملا خشک شد، یک تکه صابون روی شیشه بمالید. آب اضافه نکنید، فقط رگه ها را با یک پارچه خشک پاک کنید. دفعه بعد که دوش گرفتی، بدون مه! این به خوبی روی عینک و عینک آفتابی نیز کار می کند.

Squeaks را متوقف کنید
یک تکه صابون لولاهای جیرجیر در و تخته کف را حل می کند. به سادگی یک تکه صابون خشک را روی لبه‌های نواحی جیرجیر بمالید. جیرجیر را تست کنید و در صورت نیاز دوباره استفاده کنید.

نشت را مشخص کنید
اگر نمی توانید محل نشتی لاستیک یا استخر کودک را تشخیص دهید، یک تکه صابون را مرطوب کرده و آن را روی مناطق مشکوک بمالید. فیلم صابونی هنگام خروج هوا حباب ایجاد می کند. اگر بوی تخم‌مرغ‌های گندیده را بگیرید، فیلم صابونی برای مشخص کردن نشت‌های خطرناک خط گاز نیز کار می‌کند.

از مبلمان خود در برابر حیوانات خانگی محافظت کنید
داستان های زیادی در مورد کودکان بد دهان وجود دارد که دهانشان را با صابون شسته اند. حیوانات خانگی بیشتر از بچه ها به طعم و مزه اهمیت نمی دهند! اگر توله سگ، خرگوش یا موش خرمایی در حال جویدن دارید، پاها و لبه های مبلمان چوبی را با یک نوار صابون بپوشانید تا از آسیب دیدن جلوگیری کنید.

تمیز کردن دست های کثیف را آسان تر کنید
قبل از اینکه در باغ حفاری کنید یا تعمیر ماشین روغنی انجام دهید، ناخن های خود را در یک تکه صابون فرو کنید. صابون از ورود خاک یا چربی به زیر ناخن جلوگیری می کند.

از گیاهان خود محافظت کنید
یک تکه صابون هتلی سیو از درختچه ها آویزان کنید یا مقداری از آن را تقریباً روی زمین رنده کنید تا به دفع گوزن کمک کند. از یک کیف مشبک یا یک جفت جوراب شلواری قدیمی برای آویزان کردن آسان استفاده کنید.

پاکسازی آشپزی کمپ را آسان‌تر کنید
قبل از اینکه آن تابه چدنی یا آلومینیومی را روی آتش باز بگذارید، کف آن را با یک نوار صابون مرطوب بپوشانید تا تمیز کردن دوده بسیار آسان تر شود.

یک زیپ را باز کنید
یک تکه صابون خشک را روی دندان های زیپ بمالید تا زیپ راحت تر سر بخورد.

دوخت راحت تر
برای دوخت راحت تر از یک تکه صابون برای علامت گذاری لبه ها و خطوط درز استفاده کنید. با پوشاندن یک نوار با کمی پارچه زیبا، یک بالشتک درست کنید. با قرار دادن سوزن‌ها و سوزن‌ها در صابون، به راحتی از روی پارچه عبور می‌کنند.

لکه های سخت را از بین ببرید
در حالی که صابون هایی مانند Zote و Fels Naptha وجود دارند که برای از بین بردن لکه تبلیغ می شوند، شما می توانید تقریباً از هر صابونی برای درمان لکه های روغنی و گل آلود استفاده کنید. نواری را انتخاب کنید که نرم کننده اضافه نشده باشد و تمیز کنید.

صابون مایع را خودتان بسازید
با ساختن صابون مایع خود مقداری پول پس انداز کنید. از یک رنده دستی برای اصلاح چهار اونس صابون نواری استفاده کنید و با چهار فنجان آب جوش مخلوط کنید. آنقدر هم بزنید تا صابون حل شود، اجازه دهید کاملا خنک شود و داخل دستگاه بریزید. صابون اضافی را در جای خنک نگهداری کنید و قبل از استفاده ظرف را تکان دهید.

  • منابع:
  1. 18 Surprising Uses for a Bar of Soap Around Your Home
  • تبلیغات:
  1. استفاده از لباس زیر بسیار اهمیت دارد!
  2. تقویت سیستم ایمنی با مصرف میوه خشک
  3. استفاده از دستگیره کابینت در تمامی زمینه ها
  4. مصرف میوه خشک و خواص آن برای بدن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *