خرما ربی ایرانشهر

طبق مطالعات متعدد، خرما ربی ایرانشهر حاوی غلظت بالایی از فلاونوئیدها، ترکیبات فنلی و کاروتنوئیدها هستند که به محدود کردن ظاهر رادیکال های آزاد کمک می کنند.

خرما حاوی مقدار بسیار زیادی کربوهیدرات است: حدود 75 گرم در هر 100 گرم! توجه داشته باشید که خرمای خشک نسبت به خرمای تازه کالری بیشتری دارد.

غنی بودن کربوهیدرات خرما به ویژه برای تامین سریع انرژی و کمک به مبارزه با احساس خستگی به ویژه در ورزشکاران یا در صورت سستی در طول روز توصیه می شود.

نقطه ضعف کوچک: خرما دارای شاخص گلیسمی متوسط ​​تا بالا و سطح بالایی از گلوکز است که باعث می‌شود آن را به غذایی با دوزهای بالا برای افراد مبتلا به دیابت توصیه نکنیم.

خرما ربی ایرانشهر

یک خرما چند کالری دارد؟

اگرچه خرما در زمینه کاهش وزن جالب است، به خصوص به دلیل فیبر و پروتئین بالای آن که به طور طبیعی به افزایش احساس سیری کمک می کند، خرما به دلیل محتوای قند بالایی که دارد باید در حد اعتدال مصرف شود و به عنوان نشانه، 100 گرم خرما حدود 282 کالری برای شما به ارمغان می آورد!

در صورت رژیم غذایی خرمای تازه را ترجیح دهید و از دوز توصیه شده 3 خرما در روز تجاوز نکنید، همچنین می توانید از خرما به عنوان جایگزین قند در رژیم غذایی برای تحقق غذاهای روزانه خود استفاده کنید و از طرفی از مصرف خرمای خشک صنعتی که گاهی با شربت گلوکز پوشانده می شود تا ظاهر آن ها بهتر شود، خودداری کنید!

خوردن و طبخ آسان

مزیت دیگر خرما این است که می توان آن را در هر زمانی از روز همانطور که هست خورد و به عنوان یک میان وعده، به عنوان یک دسر، که در کیک ها یا غذاهای شرقی مانند تاجین گنجانده شده است، 1001 روش برای پخت خرما وجود دارد.

به عنوان یک قاعده کلی، توصیه می کنیم 20 تا 35 گرم خرما در روز، یعنی 3 میوه برای استفاده از فواید آن ها استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *